תחומי טיפול

ילדים, מתבגרים ומבוגרים

הדרכת הורים

לעיתים הורים זקוקים למרחב בטוח ונטול שיפוטיות בו ניתן לחשוב על אתגרים בהורות. כמו למשל: קשיים בהצבת גבולות, קשיי נפרדות, קשיי תקשורת ועוד. 
כאשר מתקיים טיפול בילדים ומתבגרים נלווית אליו הדרכת הורים עקבית. 
אני מאמינה כי מעורבות ההורים בטיפול חשובה ותורמת להצלחתו.

טיפול באמצעות משחק- play therapy

 לעיתים קרובות ילדים מבטאים את עצמם ואת קשייהם באופנים שאינם מילוליים. טכניקה טיפולית זו מאפשרת אמצעי לתקשורות מותאמת, ומאפשרת עיבוד רגשות שליליים, מגע עם תכנים של חרדה וקושי, שיפור מיומניות חברתיות ועוד. 

מצבי מצוקה ומשבר

ילדים ומבוגרים חשים לעיתים מצוקה משמעותית עקב מצבים משבריים בחייהם; גירושין, טראומה, מעבר מגורים/בית ספר, פיטורין, אובדן ועוד. במצבים בהם חשים קושי משמעותי בהתמודדות, טיפול פסיכולוגי מסייע בעיבוד הרגשות הקשים שהתעוררו עקב המשבר ובמציאת דרכי התמודדות.

 

 הפרעת קשב ולקויות למידה

הפרעת קשב ולקות למידה הם מצבים המערבים גורמים נוירולוגים. יחד עם זאת, הם בעלי השפעה משמעותית על עולמו הרגשי של הילד או המבוגר המאובחן בהם. קשיים רגשיים יכולים להתבטא בקשיי וויסות, פגיעות בדימוי עצמי ובביטחון העצמי, קשיים בהבנה ובפרשנות גירויים רגשיים וחברתיים. טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהיבטים אלו.

חרדה ודיכאון

במצבי חרדה ודיכאון מתעוררת מצוקה משמעותית המשפיעה על תחומי חיים רבים ועל התפקוד היומיומי. בעזרת טיפול דינאמי המשלב כלים קוגניטיביים- התנהוגתיים מתאפשר תהליך טיפולי משמעותי אשר במהלכו נערכת חקירה והתבוננות משותפת על הסיבות למצב הרגשי והפחתת התסמינים

אוטיזם- טיפול דינמי 

והדרכת הורים

ילדים, מתבגרים ומבוגרים המאובחנים על רצף האוטיזם חווים קשיים בתחומי חיים רבים, כאשר האתגר המשמעותי הוא בתחום הקשר והתקשורת. ניסיוני לימד אותי כיצד ליצור קשר משמעותי וייחודי עם המטופל, באופן המותאם לו.  טיפול בילדים ומתבגרים מלווה בהדרכת הורים עוטפת ועקבית המאפשרת חשיבה והתאמה של דרכי התמודדות ומתן כלים לתקשורת מותאמת עם הילד

 

0506936667

דרך הבנים 90, פרדס חנה - כרכור

  • Facebook
  • LinkedIn

©2020 by נטלי אפוטה אלגרישי- פסיכולוגית קלינית. Proudly created with Wix.com